İmplant diş yerleştirmeden önce nelere dikkat edilmelidir?

İmplant, eksik dişlerin kapasitesini ve tarzını yeniden tesis etmek için çene kemiğine yerleştirilen sahte bir diş köküdür. İmplant vidalar, belirli bir kalınlığa ve genişliğe sahip yapılardır. Bu nedenle, İmplant yerleştirilecek bölgedeki çene kemiği, bu İmplant vidayı kabul edecek bir boyuta ve genişliğe sahip olmalıdır.

Kemiğin doğası, ek olarak kesici uç başarısını etkileyen bileşenlerden biridir. Dahası, tedaviden önce ve ağızda kaldığı sürece diş etleri tamamen sağlam olmalıdır.

Kemik yapısı büyük olasılıkla İmplant uygulamada başarıyı etkileyen ana unsurdur. Birey, İmplant için uygun bir kemik dokusuna sahip olmalıdır. Kemik dokusu ayırt edilmeli ve daha sonra İmplant düzenlemesi bitirilmelidir. İmplant uygulamadan önce klinik ve radyolojik değerlendirme gereklidir.

Bireyin kemik yapısı ve genel tıbbi sorunu uygun ise İmplant için üst yaş sınırı olamaz. Refah, yaştan çok daha önemli bir faktördür. . Embed uygulaması sadece bu noktada kemik ilerlemesi bitmemiş genç hastalarda beğenilmiyor.

İmplant süresi, yapılacak diş miktarına bağlı olarak değişebilir. Bu günlerde, yaratılan yeniliklerle birlikte ilaçlar son derece kısa bir zaman diliminde bitiyor. İmplant pozisyonundan sonraki eziyet, tipik diş çekiminden sonra hissedilen ıstırapla tam olarak aynı değildir.

Tedavinin sorunsuz bittiği durumlarda, hastalar eklerin varlığını hissetmeyecek kadar razıdırlar. İmplant uygulama sırasında hastanın eğimine göre genel veya yakın sedasyondan yararlanılabilir.

İmplant işleminden önce ve ağızda kaldığı sürece diş etleri sağlam olmalıdır. İnsertlerin kemikle tam osteointegrasyonunu garanti etmek için, İmplant üzerindeki yığınlar, onarım zaman çerçevesi olan ilk 3-6 ay boyunca sınırlandırılmalıdır.

Sigara içmek, özellikle erken iyileşme sırasında kontaminasyon tehlikesi oluşturabilir. Bunun için sigara içmek tavsiye edilmez.

Ek parçaların varlığı çok sayıda unsura dayanır. Uçlar, hastanın ağız ve diş bakımını dikkate alarak ve iyiliğini sağlayarak bir ömür boyu kullanılabilir. İmplantnin varlığı ile ilgili olarak, diş ipi ve gargarayı rutin olarak kullanmak için günde iki kez dişlerin fırçalanması önemlidir.

Ekler, canlılar için herhangi bir sonucu olmayan ve oldukça uzun süredir ciddi incelemelere tabi tutulmuş maddelerden yapılmıştır. Bunlar normalde metallerdir, örneğin titanyum ve profesyonel olarak yaşayan canlılar için hiçbir zaman önemli olmayan diğer karşılaştırmalı maddelerdir. Bu nedenle, vücudun bunlara karşı antijenleri göndermesi ve kalp ve böbrek transferlerinde olduğu gibi gömülmeyi reddetmesi mümkün değildir.

İmplant uygulayacak olan diş hekiminin tecrübesi hayati önem taşımaktadır. Diş hekiminin hazırlıklı ve tecrübeli olmasını sağlamak için özen gösterilmelidir. İmplant seçim yapılmış olması ihtimaline karşı, bu konuyla ilgili iyi bir inceleme yapılmalı ve doğru doktor bulunmalıdır.

Yerleştirme nasıl uygulanır?

Değerlendirme

Bu aşama, hastanın genel sağlık durumu ve diş değerlendirmelerinden oluşur. Hastanın genel tıbbi sorununun implantasyona uygun olması ihtimaline karşı, diş hekimi, alınacak olağanüstü bir x-ışını ile kullanılacak İmplant tipini ve uzunluğunu ve ağızdaki dişlerin durumunu seçer. Bu aşamada İmplant üzerine yerleşecek doktorun ve İmplant üzerine yapılacak protezin yetkin olması hayati önem taşımaktadır.

Aktivite

İmplant yerleşimi mahalle sedasyonu altında yapılır. Uygulanacak eklerin miktarına bağlı olarak, yöntem 30 ila bir buçuk saat arasında sürebilir.

İyileşme aşaması

İmplant ayarlandıktan sonra, eklemle koordinasyonu için belirli bir zaman geçmelidir. Bu süre 3-6 ay arasıdır. İyileşme aşamasında hastaya önemli ise kalıcı protez yapılır. Hastalar, İmplant ek parçalara çok fazla yük getirmeden tipik beslenmelerine devam ederler. İyileşme süresi boyunca, yerleştirmeyi uygulayan doktor hastayı sürekli olarak kontroller için çağırır ve önemli olduğu düşünülürse tekrar bir x-ışını talep edebilir.

İmplant üst yapının düzenlenmesi

İmplant ve büyük ölçüde iki bölümden oluşur. İlk bölüm, çene kemiğine yerleştirilmiş yuvarlak ve içi boş kısımdır. Protez için, kemiğin ilk bölümü ile orkestre edilen, çıkıntı dediğimiz bir sonraki bölüm vardır. İyileştirme zaman çerçevesi bittikten ve ilk bölüm tamamen sağlam kemikle sarıldıktan sonra, üst yapı ayarlanır.

Protez yapmak

Üst yapının boyutu alınır. Protez, bilinen stratejilerle yapılır.

Olabildiğince sık SORULAN SORULAR

İmplant uygulamanın avantajları nelerdir?

Embed güçlü, hoş ve sağlam bir uygulamadır. Uçlar üzerine yapılan protezler, gerçek dişlerin yerini alırken en yaygın konstrüksiyonu yapar. Eksik dişlerin meyve vermesi sırasında sağlam dişler tertemiz kalır. Tüm protezlere kıyasla daha uzun ömürlüdür. Düzenli olarak diş talihsizliğinin etkileri fizyolojik olduğu kadar zihinsel olacaktır. Ortak dişin yerini alan istisnai bir uygulama olan İmplant, diş talihsizliğinin neden olduğu çok çeşitli sorunlar için kesin ve en iyi cevabı taşır.

İmplant üzerine yapılan diş karakteristik bir dişe benziyor mu?

İmplant kemik ve diş etinin altına yerleştirilir. Bu nedenle üzerine yapılan dişlerle herhangi bir çelişki yoktur. Özellikle son zamanlarda oluşturulan zirkon üst yapılar sayesinde cephe mahallesi tarzında bile tam bir uyum sağlanmıştır.

Hangi koşullar İmplant uygulama gerektirir?

Diş talihsizliği veya yaralanma nedeniyle fizyolojik olarak meydana gelen kemik erimesi, çene kemiğinin seviyesinde ve hacminde azalmaya neden olur. Mevcut durum, uygulanacak protezin kapasitesini tam olarak yerine getirmesini engellemektedir. Bu nedenle ısırma ve konuşma sorunları kaçınılmazdır.

İmplant yaşamın hangi aşamasında uygulanacak?

Aslında. Gençlerde kemik iyileşmesi benzersiz bir şekilde tamamlanmalıdır. Bu, genç bayanlar için 16-17 yaşına, genç erkekler için 18 yaşına kadar ortaya çıkar. Yetişkinler için üst yaş sınırı olamazdı. Genel tıbbi sorunu uygun olan her yaştaki bireye çok iyi uygulanabilir. Daha tecrübeli bireyler, daha fazla diş kaybettikleri ve çene kemiklerinde erimeler olduğu için daha çok diş yerleştirmeye ihtiyaç duyar.

İmplant başarı neye dayanır?

Ek parçaların elde edilmesi için, büyük bir genel sağlık, doğru bulma ve İmplant işleminin yasal temizliği ve bakımı gereklidir. Ayrıca uygun tıbbi prosedür ve protez doktor tarafından yapılmalıdır. Ek olarak, aşırı sigara ve / veya mantıksız likör kullanımı başarıyı olumsuz yönde etkileyecektir. Yukarıdaki faktörlere bağlı olarak, yerleştirme başarısı% 90-100 arasında değişebilir.

İmplantasyonun mantıksız olduğu durumlar nelerdir?

Bazı gerçek tedirginlikler veya engeller nedeniyle implantasyon kötü tasarlanmış olabilir. Bu durumlar şu şekilde kayıt altına alınabilir;

Bazı kalp rahatsızlıkları

Kan kalınlaşma sorunları

Romatizmal hastalıklar

Şeker hastalığı; kontrolsüz durumlar ve diyabet

Çenede kabul edilemez kemik tasarımı, yetersiz ve anatomik açıdan tehlikeli

Hastanın ameliyatlara meyilli olmaması (aşırı huzursuzluk, mantıksız korku)

Hastanın gömüldükten sonra ağzını tamamen temizleyemediği durumlar

Ekler vücut tarafından reddediliyor mu?

Uçlar çok sayıda malzemeden yapılabilir, ancak katkısız titanyum veya titanyum kombinasyonları klinik olarak en iyi sonucu vermiştir. Kemik içi eklerin etrafındaki kemiğin ve hassas dokunun onarılması benzersiz bir döngüdür ve çok sayıda değişkenden etkilenir. Hasta, uzmanın önerdiği kullanım talimatlarını takip ederek, doğru işaretten sonra doğru sessiz ve doğru uygulamadan sonra bir ömür boyu kullanacaktır.

implant

Dental insertler maligniteye neden olur mu?

İlaç ve diş hekimliği alanında dental insertlerin hastalığa neden olduğunu gösteren kesinlikle tek bir model yoktur.

Pahalı bir tedavi mi?

İmplant uygulamalar, kafa karıştırıcı ve uzun mesafe tekniklerinin ilerlemesini gerektirir. Sonuç olarak, rutin diş uygulamalarından daha yüksek bir maliyet gerektirirler. İmplant ilaçları bitmiş hastalar üzerinde yürütülen bir incelemede, hastalar girişimlerinin gelişini elde ettiklerini ve hayati önem taşıyorsa çok benzer bir şeyi tekrar yaptıracaklarını ifade ettiler.

Aktivite sırasında ve sonrasında herhangi bir rahatsızlık var mı?

Aktivite mahalle sakinleştirmesi ile acı ve rahatsızlık olmadan gerçekleştirilebilir. Genel sedasyon da gerekli olduğunda uygulanabilir. Aktiviteden sonra, herhangi bir diş çekimi sonrası duyulabilecek hafif bir acı veya genişleme olabilir. Bunlar ağrı kesiciler ve yaşamsal önleyici tedbirlerle etkili bir şekilde ortadan kaldırılabilir.

Protezin ekleme aktivitesi ve yerine getirilmesi ne kadar sürer?

Ameliyatın uzunluğu, yerleştirilecek insert miktarına ve hastanın koşullarına bağlı olarak otuz dakikadan birkaç saate kadar değişebilir. Aktiviteden sonra 2-4 ay İmplant ile kemik arasındaki osseointegrasyon için sıkı bir şekilde oturtulur. İşte o noktada birkaç toplantıya dayanan bir uygulama ile bu insertlerin üzerine protezler takılır.

Diğer yazılarımız için

Randevu Almak için

Leave a Comment